į pradžią turinys susisiekite


Patarimai keliautojui

Parsisiųskite profesionalų sudarytą pilną patarimų keliautojams sąrašą! Gaukite naudingus patarimus, aktualią oro uostų informaciją, kelionės mankštą ir kitų naudingų dalykėlių! Registruokitės čia…  

7 i
štraukos iš patarimų keliautojams - pilną tekstą galite pasisiųsti užsiregistravę čia...  

Planavimas ir pasiruošimas
 
Suplanuotas pasiruošimas kelionei sumažina Jūsų rūpesčius verslo kelionės ar atostogų užsienyje metu. Pasinaudokite profesionalų sudarytu patarimų sąrašu, kuris padės išvengti streso ir kelionę planuosite ramiai. 

1. Pasas ir asmens tapatybės kortelė
 
Pasas yra piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę bei pilietybę ir skirtas vykti į užsienio valstybes. Prieš kelionę pasitikrinkite, ar Jūsų pasas galioja daugiau nei 6 mėn. iki grįžimo iš kelionės datos. Jei pasas galioja trumpiau nei 6 mėn. iki grįžimo iš kelionės datos, rekomenduojama pasą pasikeisti. Pasas yra tinkamas dokumentas vykti į visas pasaulio šalis.  
Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę ir skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje bei vykti į užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Islandija, Juodkalnija, Kroatija, Makedonija, Norvegija, San Marinas, Šveicarija). Naujausią informaciją galite rasti www.migracija.lt, skiltis „Asmens dokumentai“. 

2. Elektroninis skrydžio bilietas
 
Tai fiziškai neegzistuojantis bilietas, kurio rezervacija saugoma aviakompanijos rezervacinėje sistemoje. Įsigijus elektroninį bilietą, skrydžio dokumentą gausite tik registruodamiesi skrydžiui oro uoste. Rekomenduojama atsispausdinti elektroniniu paštu gautą elektroninį bilietą ir turėti jį su savimi – jame pateikiama skrydžio informacija ir laikai.  

3. Skiepai 
Rekomendacijas dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos, keliaujant į užsienio šalis rasite www.ulpkc.lt, skiltyje „Skiepai“. Atkreipkite dėmesį, kad yra šalių, į kurias keliautojai be skiepų dokumentų yra neįleidžiami. Taip pat žinokite, kad padidintos rizikos dėl užkrečiamųjų ligų šalių sąrašas nuolat keičiasi, todėl vykdami į konkrečią šalį, pasitikslinkite imunoprofilaktikos duomenis.  

4. Telefono ryšys
 
Skambučių užsienyje (angl. roaming) paslaugą suteikia Jūsų mobiliojo telefono operatorius. Prieš kelionę pasidomėkite savo operatoriaus, ar ši paslauga Jums aktyvuota. Taip pat susižinokite skambinimo ir SMS įkainius, kad po kelionės neliktumėte nemaloniai nustebinti išaugusiomis mobiliojo telefono ryšio sąskaitomis.  Pasaulio šalių telefono kodus rasite www.wtng.info 

5. Orai 
 
Vykdami į užsienio šalį pasitikrinkite orus. Pasaulio orų tinklapiuose yra skelbiami šalių ir vietovių oro temperatūros, kritulių, saulėtų dienų kelerių metų vidurkiai. Ši informacija padės Jums orientuotis, koks oras laukia Jus atvykus. Naudingos nuorodos: www.worldweather.org, www.weather.yahoo.com, www.weather.com.

6. Nerekomenduojamos vykti šalys  
Valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiams nerekomenduojama vykti arba rekomenduojama imtis ypatingų saugumo priemonių, sąrašas skelbiamas www.urm.lt skiltyje „Konsulinė informacija“.  

7. Keliaujantys vaikai
 
Vaiko vykimo į užsienio valstybes tvarka Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę su bent vienu iš tėvų, kito rašytinio sutikimo nereikia. Tėvai turi susitarti tarpusavyje dėl vaiko vykimo į užsienio valstybę. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą. Vaikui į užsienio valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas. Vykstant vaikų grupėms į organizuotas keliones ar su sporto, meno, mokslo kolektyvais, kelionės organizatorius sudaro išvykstančių vaikų ir lydinčių asmenų sąrašą, kurį pateikia LR pasienio punkto pareigūnams. Vaiko duomenys į sąrašą įtraukiami gavus bent vieno iš vaiko tėvų ar globėjo (rūpintojo) rašytinį notariškai patvirtintą sutikimą. 
Vaiko asmens dokumentai, skirti vykti į užsienio valstybes Vaiko asmens dokumentai, patvirtinantys vaiko asmens tapatybę bei pilietybę ir skirti vykti į užsienio valstybes, yra Lietuvos Respublikos pasas ir asmens tapatybės kortelė (gali būti naudojama vykti į užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai; šalių sąrašas skelbiamas rubrikoje „Asmens tapatybės kortelė“). Atkreiptinas dėmesys, kad vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį. Svarbu! Vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl ruošdami vaiką kelionei tėvai turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. Naujausią informaciją galite rasti www.urm.lt, skiltis „Konsulinė informacija“ ir http://www3.lrs.lt/pls/inter/vaikai 

Informacija parengta pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos, Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro, Europos Komisijos, Europos oro linijų asociacijos, tarptautinės oro uostų tarybos, Valstybinės ligonių kasos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“, draudimo bendrovės PZU Lietuva 2009-05-22 skelbtus duomenis. 
  

Norite parsisiųsti pilną profesionalų sudarytą patarimų sąrašą?
Registruokitės čia…